Wchodzę tam! Mapy taktyczne do gier fabularnych


“Tylko ludzie” – zwieńczenie trylogii Akta Temidy 06 05 2019 | zapowiedzi

Ostatni tom trylogii ,,Akta Temidy”. Zakończenie fascynującej i pobudzającej wyobraźnię serii o konfrontacji mieszkańców Ziemi z obcą cywilizacją. „Tylko ludzie” Sylvaina Neuvela, to napisane z rozmachem połączenie thrillera, fantastyki i powieści przygodowej. W księgarniach od 29 kwietnia.

Doktor Rose Franklin poświęciła całe swoje dorosłe życie na rozwiązanie zagadki, na którą przypadkowo natknęła się w dzieciństwie. Odkryła wtedy gigantyczną metalową dłoń ukrytą pod ziemią na przedmieściach Deadwood w Południowej Dakocie. Jej odkrycie wyzwoliło lawinę katastroficznych w skutkach wydarzeń, które zaważyły na losach całej planety.

Kiedy armia gigantycznych robotów niespodziewanie pojawia się w najbardziej zaludnionych miastach Ziemi, zabijając miliony ludzi, Rose Franklin i jej towarzysze z Korpusu Obrony Ziemi stają do walki, próbując ratować planetę. Inwazję udaje się odeprzeć, ale najeźdźcy, wycofując się po przegranym konflikcie, uprowadzają ze sobą czwórkę bohaterów.

Po prawie dziesięciu latach życia na innej planecie, Rose powraca na Ziemię, gdzie trafia w sam środek kolejnego wyniszczającego konfliktu – tym razem między ludźmi. Okazuje się, że wydarzenia sprzed dekady doprowadziły do zupełnego chaosu. Ameryka i Rosja walczą o wpływy, starając się wykorzystać naruszenie równowagi sił, do jakiego doszło po inwazji obcych. Dotychczasowi sojusznicy usiłują się wzajemnie zniszczyć, co miałoby katastrofalne skutki dla całej Ziemi.

Czy gigantyczne roboty opuściły Ziemię wierząc, że ludzie sami dokonają dzieła zniszczenia? Czy Rose może temu zapobiec?

To jedna z tych historii, która porusza do głębi, sprawia, że kwestionujesz otaczający cię świat a uczucia te nie opuszczają cię jeszcze długo po lekturze. Brakuje mi słów, żeby wystarczająco mocno polecić tę serię”

Read and Wander

Epicka i prowokująca do myślenia jazda od początku do końca”

Teri Polen

Co za perfekcyjne zakończenie! „Tylko ludzie” doskonale wieńczą trylogię. To było niesamowicie emocjonujące, głębokie i satysfakcjonujące doświadczenie. To jedna z tych historii, które zostaną we mnie jeszcze przez długi czas. Sprawia, że kwestionujesz swoje miejsce na świecie i na nowo zastanawiasz się, co to znaczy być człowiekiem”

I Blame Wizards

Sylvain Neuvel – studiował lingwistykę na Uniwersytecie w Montrealu, uzyskał doktorat na Uniwersytecie w Chicago. W sferze jego zainteresowań leżą zagadnienia związane z językoznawstwem – słowotwórstwo, morfologia słowa, zagadnienia leksykalne, semantyka. Zawodowo zajmuje się inżynierią i językiem oprogramowania. Jest licencjonowanym tłumaczem. Wydany w 2016 r. pierwszy tom trylogii „Śpiący giganci” był jego debiutem literackim.

Imię i nazwisko autoraSylvain Neuvel
Data premiery2019-05-08
WydawcaAkurat
Liczba stron480
Cena44,90 zł
:: kotły grzewcze :: kotły :: nagrzewnice powietrza :: kotły grzewcze pleszew :: orth strony internetowe rybnik