Wchodzę tam! Mapy taktyczne do gier fabularnych


Patrick Smith – Pilot Ci tego nie powie 05 04 2019 | zapowiedzi

Czy nieostrożny pasażer może spowodować katastrofę lotniczą? Dlaczego piloci nie mogą podzielić się kanapką? Czy po wylądowaniu klaszczą tylko Polacy? Czy turbulencje mogą być śmiertelne? Odpowiedzi na wszystkie możliwe pytania dotyczące latania, samolotów, pasażerów oraz pilotów wreszcie zostały zebrane w jednej książce! Odpowiedzi udzielił Patrick Smith – doświadczony pilot amerykańskich linii lotniczych. ,,Pilot Ci tego nie powie. Wszystko co warto wiedzieć o lataniu samolotem” w księgarniach od 24 kwietnia.

,,Szanowni Państwo witamy na pokładzie samolotu naszych linii lotniczych. Prosimy o zapięcie pasów, zamknięcie stolików oraz wyprostowanie oparć foteli do pozycji pionowej. Przypominamy o całkowitym zakazie palenia oraz używania telefonów komórkowych. Dziękujemy za wybór naszych linii i życzymy przyjemnej podróży”. Ile razy lecąc samolotem słyszeliście tego typu komunikaty? Czy kiedykolwiek zastanawialiście się dlaczego właściwie nie można mieć opuszczonego fotela? I jak to jest naprawdę z tymi telefonami komórkowymi? Czy faktycznie mogą spowodować, że samolot spadnie?

Patrick Smith, pilot z wieloletnim doświadczeniem i autor popularnej strony internetowej askthepilot.com, prosto i w fascynujący sposób odsłania przed nami tajniki nowoczesnego lotnictwa, obala krążące mity i odpowiada na nurtujące pasażerów pytania. Ile ważą samoloty? Gdzie lepiej siedzieć, z przodu czy z tyłu samolotu? Dlaczego samoloty startują i lądują pod wiatr? Czemu bilety mają tak różne ceny, a pasażerom przydziela się konkretne miejsca? Co dzieje się z zawartością samolotowych toalet? Jak często piorun trafia w samoloty i co się wtedy dzieje?

,,Pilot Ci tego nie powie” to idealna książka nie tylko dla fanów samolotów i latania, ale także tych, którzy boją się wsiąść na pokład. Patrick Smith prosto i w fascynujący sposób odsłania przed nami tajniki nowoczesnego lotnictwa. To doskonała lektura dla każdego, kto lubi zadawać pytania i nieustannie poszerzać wiedzę o otaczającym nas świecie.

Żałuję, że nie mogę złożyć Patricka Smitha i zapakować do swojej walizki”

Stephen J. Dubner, współautor Freakonomics

Patrick Smith, wspaniały gawędziarz, zabiera nas w przezabawną podróż po budzącej ciekawość branży – to wyprawa do świata lotnictwa, pełna humoru i przenikliwych obserwacji”

– Christine Negroni, dziennikarka specjalizująca się

w sprawach lotnictwa i autorka The Crash Detectives

Patrick Smith jest pilotem linii lotniczych i gospodarzem strony internetowej www.askthepilot.com. Przez dziesięć lat był autorem popularnej serii artykułów o podróżach powietrznych pt. „Ask the Pilot” na portalu Salon.com. Wystąpił w ponad dwustu programach radiowych i telewizyjnych, jego wypowiedzi są regularnie cytowane w materiałach publikowanych na całym świecie.

Imię i nazwisko autoraPatrick Smith
Data premiery2019-04-24
WydawcaMuza
Liczba stron432
Cena49,90 zł
:: kotły grzewcze :: kotły :: nagrzewnice powietrza :: kotły grzewcze pleszew :: orth strony internetowe rybnik