Wchodzę tam! Mapy taktyczne do gier fabularnych


Wywyższenie Horusa 04 09 2008 | zapowiedzi

„Wywyższenie Horusa” jest książką otwierającą cykl „Herezja Horusa” która opowiada historię wojny domowej która rozdarła Imperium Człowieka i właściwie uformowała je takim jakie znamy z innych publikacji osadzonych w świecie Warhammera 40 000.

Cykl “Herezji Horusa”; jest wielotomowy i póki co końca nie widać, ciekawostką jest za to że każdą część pisze inny autor pracujący dla Black Library. I tak świetnym posunięciem było rozpoczęcie tej epickiej sagi od książki Dana Abnetta który moim zdaniem jest najlepszym autorem piszącym dla BL.

Historia przedstawiona w książce opowiada o trzech wojnach w których brał udział Legion Wilków Luny, Kosmicznych Marines służących pod sztandarem Mistrza Wojny Horusa, cała historia opowiadana jest głównie ze strony kapitana dziesiętej kompanii Garviela Lokena. Pochwała Abnettowi należy się za wykreowanie bogatych, ciekawych i realistycznych postaci. Czytając o nich odnosimy wrażenie że to są naprawdę ludzie, mają swoje zainteresowania, marzenia, słabości i historie. Każda z nich jest świetnie naszkicowanym bohaterem.

Tłumaczenie książki stoi na naprawdę wysokim poziomie, nie dopatrzyłem się żadnego głupio przetłumaczonego terminu. Dobrą robotę odwaliła też korekta, zdania są złożone z sensem a literówki można policzyć u palcach jednej ręki. „Wywyższenie Horusa” to świetna książka zarówno w oryginale jak i w naszej polskiej wersji którą serdecznie wam polecam gdyż jest to jedna z lepszych książek osadzonych w mrocznym i brutalnym świecie Warhammera 40 000, poza tym opisuje jedną z najciekawszych jego epok historycznych.

Wydawnictwu Copernicus Corporation dziękuje za udzielenie egzemplarza do recenzji.

Tytuł: Wywyższenie Horusa
Autor: Dan Abnett
Seria: Warhammer 40000 / Herezja Horusa
416 stron, format: 12,5×19 cm, oprawa broszurowa
Rok wydania: 2007
ISBN: 978-83-86758-93-7
EAN: 9788386758937
cena: 34.00 zł

:: kotły grzewcze :: kotły :: nagrzewnice powietrza :: kotły grzewcze pleszew :: orth strony internetowe rybnik