Wchodzę tam! Mapy taktyczne do gier fabularnych


Jim C. Hines – Wojna Goblina 04 06 2009 | zapowiedzi

To już trzeci tom przygód Jiga Smokobójcy. Po “Zadaniu” i “Drodze” Goblina, autorstwa Jima C. Hinesa, nadszedł czas na “Wojnę Goblina”. Trzeba przyznać, że poziom humoru i intryg serwowanych nam przez autora nie słabnie, a wręcz nabiera rozmachu z każdą kolejną odsłoną przygód Jiga.

Jig, chuderlawy i niedowidzący goblin, zabójca smoka, nekromanty, pogromca chochlików, jaszczurników i sam Tymalous Ciemnogwiazdy wie czego jeszcze, tym razem udaje się na wojaczkę. Wraz z Relką i Brafem których poznaliśmy już w drugim tomie przygód postanawia uratować rodzimą górę przed zagładą ze strony wszędobylskich i upierdliwych ludzi.

W “Wojnie Goblina” mamy powrót Laski Stworzenia, która przewija się praktycznie przez wszystkie 3 tomy i jest zasadniczo głównym źródłem wszelkiego nieszczęścia i problemów Jiga oraz jego współplemieńców. Mamy też skomplikowaną intrygę wojenną, w której nasz bohater staje przed nie lada zadaniem opowiedzenia się po jednej ze stron konfliktu. Konfliktu który tak naprawdę ma dwa oblicza: ludzki i… ale o tym już na stronach książki.

Hines w trzeciej odsłonie przygód naszego przesympatycznego goblina, postawił sobie za zadanie przybliżenie nam postaci Tymalousa – Zapomnianego Boga. Każdy z rozdziałów rozpoczyna się retrospekcją przybliżającą czytelnikowi genezę tułaczki boga, jego historię, oraz to w jaki sposób losy “Boga spod Ciemnej Gwiazdy” skrzyżowały się z losami Jiga. Cała historia Tymalousa Ciemnogwiezdnego znakomicie dopełnia dotychczasowe przygody goblina i nadaje im pewnego smaczku. Autor zdecydowanie skusił się na “empiryczne” definiowanie [o ile można empirycznie zdefiniować boga :)] stworzonego przez siebie świata, przez szczegółowe opisywanie głównych postaci i lokacji w kolejnych tomach. Trzeci tom dopełnia całość zamykając historię świata pełnego potworów, ludzi i bogów.

A może… to nie koniec przygód Jiga?

Sylwester ‘orth’ Wróbel

Dziękuję wydawnictwu Fabryka Słów za udostępnienie egzemplarza do recenzji.

Portal Fabularny.net jest oficjalnym patronem medialnym książki

data wydania: kwiecień 2009
tytuł oryginału: Goblins War
tłumaczenie: Dominika Schimscheiner
ISBN-13: 978-83-7574-082-0
wymiary: 125 x 205
liczba stron: 480
oprawa: miękka
seria: Obca Krew
cena: 33.90 zł

:: kotły grzewcze :: kotły :: nagrzewnice powietrza :: kotły grzewcze pleszew :: orth strony internetowe rybnik