Wchodzę tam! Mapy taktyczne do gier fabularnych


Theresa Monsour – Zimna krew 30 12 2009 | zapowiedzi

Główną bohaterką książki Theresy Monsour pod tytułem „Zimna krew” jest Paris Murphy. Mieszka sama na łodzi, z mężem jest w separacji. Relacje z rodzicami też są dalekie od ideału.

Jest sierżantem w policji i prowadzi śledztwo, jak się później okazuje serii morderstw w różnych częściach kraju. Sprawców nie odnaleziono, bo nie było żadnych świadków, ani żadnych śladów.
Podobnie jak w życiu prywatnym, w pracy stosunki z szefem i kolegami też są skomplikowane.

Mordercą okazuje się szkolny kolega Justis Trip. Trip pamięta go ze szkoły jako nieudacznika i chłopca do bicia. Czasem było go jej żal, aż tu nagle stał się bohaterem. Znalazł palec należący do zaginionej Bunny Pederson. Zaginęła pewnej nocy kiedy wracała z wesela.

W tym wszystkim było dla Theresy coś dziwnie podejrzanego. Sam Justis zachowywał się podejrzanie, co utwierdziło ją w przekonaniu, że ma nie jedno na sumieniu. Teraz trzeba było to udowodnić, bo jej kobieca intuicja jest niezawodna.

Zanim tego dokona, to ile jeszcze osób padnie ofiarą brutalnego, bezwzględnego mordercy. Czy ona też jest na jego liście?

Justis jest zły na wszystkich i na wszystko. W pracy mu nie idzie. Apodyktyczny, schorowany ojciec zawsze był mu kulą u nogi. Tajemnice, które mu ujawnił, nawet dla niego były okrutne. Musiał odreagować. To był impuls i stało się.

Czy sierżant Monsour uda się znaleźć dowody przeciw Trip’owi? Czy w jej życiu wszystko się ułoży?

Interesujący i trzymający w napięciu kryminał. Główna bohaterka na pewno wzbudzi sympatię czytelnika, mimo poszarpanego życia prywatnego i zawodowego. Trip jako czarny charakter, tajemniczy wywoła na pierwszy rzut oka przerażenie i obrzydzenie. Jednak poznając historię jego życia i przyczyny jego przestępstw to wzbudza iskierkę współczucia. Przeczytajcie sami. Polecam.

Adam Tkocz

Dziękuję wydawnictwu Aurum za udostępnienie egzemplarza do Recenzji.

Zimna Krew
Autor: Theresa Monsour
Data wydania: 2009-10-07
ISBN: 978-836-1867-036
EAN: 978 836 1867 036
Seria: Seria kryminalna
Okładka: miękka ze skrzydełkami
Il. stron: 234
Wymiary: 145×205
Kategoria: Kryminał
Cena: 34.90 PLN

:: kotły grzewcze :: kotły :: nagrzewnice powietrza :: kotły grzewcze pleszew :: orth strony internetowe rybnik