Wchodzę tam! Mapy taktyczne do gier fabularnych


Michael Peinkofer – Odwet orków 03 12 2009 | zapowiedzi

Michael Peinkoffer w pierwszej części powieści pod tytułem „Powrót Orków”, opowiada o dwóch braciach, Balboku i Rammarze, którzy muszą wykonać pewne zadanie by nie zostać wygnanym z wioski. Z pozoru jest ono proste do wykonania (dostarczenie głowy dowódcy drużyny, do której należeli bracia), jednak przeradza się w długą i pełną przygód podróż. Po powrocie do wioski stają się kimś więcej niż tylko bohaterami.

Po krótkiej przerwie wracamy w Stęchłą Marchie by rozpocząć przygodę z braćmi ludu Chaosu. Balbok i Rammar jako bohaterowie żyją w dostatku obżerając się bru-millem i popijając wiadrami posokowego piwa. Lecz nie na długo.

„Odwet Orków” jest kontynuacją przygód naszych bohaterów z pierwszej części. Dostatni żywot braci zostaje przerwany przybyciem posłańca. Przynoszący jeszcze gorsze wieści niż stado gnomów czy trolli. Zwiastuje najgorsze, to co zagraża wszystkim stworzeniom na Lądzie.
Podobnie jak w poprzedniej części akcja pędzi niczym TGV (cz. teżewe). Nasi przyjaciele wyruszają do Tirgas Lan na prośbę króla. Choć wydawało się im to śmieszne – że ludzie proszą orków o pomoc – to mimo to ruszyli do Tirgas Lan. Naszych bohaterów czeka nie lada wyzwanie. Wspólnie z bandą łapańców (gnomy, barbarzyńcy i krasnoludy) ruszają na misję specjalną. Stawić czoła przeciwnikowi pałającemu nienawiścią do wszystkiego co żyje na Lądzie.
Nie zabrakło niesamowitego fartu braci do czego zdążyliśmy się przyzwyczaić z pierwszej cześć. Można zaobserwować brutalniejszy opis potyczek naszych bohaterów. Poza tym pojawiają się dodatkowe krainy na Lądzie. Graficznie przedstawione na mapie okładki.

Podobnie jak w pierwszej części dialogi przeplata mowa orcza. Choć większość słów można odczytać z kontekstu, to część trzeba sprawdzić w słowniku znajdujący się na końcu książki. To byłby jedyny minus, który zmusza do wertowania tomu. Interesujący jest również przepis na posokowe piwo – osobiście bym tego nie próbował.

Krótko podsumowując, śmiało polecam książkę każdej osobie, która chce się uśmiać po pachy i wciągnąć w wir przygody czyhającej Naszych bohaterów w „Odwecie Orków”. Porównując oby dwie części, „Odwet orków” wydaje mi się bardziej wciągająca niż pierwsza część. Więcej postaci, ciekawsza fabuła no i niesamowite przygody na każdym kroku.

Adam Tkocz

Dziękuję wydawnictwu Red Horse za udostępnienie egzemplarza do Recenzji.

Tytuł: Odwet Orków
Autor: Michael Peinkofer
data wydania: 11 września 2009

ISBN: 978-83-60504-60-4
cena: 34,90 zł
wymiary: 140 x 205 mm
liczba stron: 472
oprawa: miękka
Wydawca: Red Horse

:: kotły grzewcze :: kotły :: nagrzewnice powietrza :: kotły grzewcze pleszew :: orth strony internetowe rybnik