Wchodzę tam! Mapy taktyczne do gier fabularnych


Kalayana Price – Grobowa Wiedźma 09 05 2012 | zapowiedzi

W kwietniu wydawnictwo Copernicus Corporation, jeszcze do niedawna znane głównie w wydań beletrystyki świata Warhammera, wydało książkę Kalayany Price – pt “Grobowa wiedźma”. Tytuł otwiera w CopCorpie nowy cykl wydawniczy, dumnie wkraczając w dość niszowy jeszcze w naszym kraju gatunek – urban fantasy.

“Grobowa wiedźma” to historia Alex Craft, kobiety obdarzonej mocą rozmawiania ze zmarłymi. W wyniku szeregu następujących po sobie wydarzeń, bohaterka podejmuje śledztwo, we współpracy z detektywem Falinem, które ma doprowadzić do zdemaskowania zabójcy, posługującego się niezwykle silną magią.

Książka Price to niezwykłe połączenie lekkiej fabuły, bez zbędnych dychotomii fabularnych – wraz z barwnym i tajemniczym opisem, stworzonego przez autorkę, fantastycznego świata. Świata alternatywnego – będącego sublimacją współczesności oraz fikcji przesiąkniętej mroczną, nieodgadnioną magią i parapsychologią.

Tytuł ten nosi znamiona literatury młodzieżowej i na zachodzie czyni furorę w środowiskach nastolatek, nadal głodnych opowieści o wampirach, likantropii i zmierzcho-podobnych historii. Polski przekład, wykonany przez Maję Pobieżyńską, jest naprawdę na dobrym poziomie i pozwala na szybką asymilację lektury, bez niepotrzebnego zatrzymywania się nad translacyjnymi babolami.

“Grobowa wiedźma” to rasowe urban fantasy z górnej półki, z dobrą, trzymającą tempo historią i świetnym przekładem. Mam nadzieję, że książka ta, która ma stanowić początek serii, przyciągnie wielu wiernych czytelników do tego gatunku literatury.

Sylwek ‘orth’ Wróbel

Dziękuję wydawnictwu Copernicus Corporation za udostępnienie egzemplarza do recenzji.

Kalayna Price to bestselerowa amerykańska autorka, która zdobyła światowy rozgłos dzięki przygodom Alex Craft opisanym w mrocznej, miejskiej powieści “Grobowa wiedźma” (Grave Witch). Kalayna kreuje świat swoich bohaterów czerpiąc ze swoich zainteresowań – fascynacją starożytną mitologią i klasycznym folklorem. Jej opowiadania zawierają nie tylko mistyczne elementy fantazji, ale również domieszkę romantyczności, sporo współczesnego humoru, odrobinę horroru, a wszystko spowite dużą dawką tajemniczości. Kalayna Price jest członkiem SFWA i RWA oraz gorliwą tancerką hula-hop. Więcej wiadomości znajdziecie na jej blogu: www.kalayna.com.

Tytuł: Grobowa Wiedźma
Autor: Kalayna Price
358 stron, format: 12,5×19 cm, oprawa broszurowa
Rok wydania: 16.04.2012
ISBN: 978-83-61656-28-9
EAN: 9788361656289

:: kotły grzewcze :: kotły :: nagrzewnice powietrza :: kotły grzewcze pleszew :: orth strony internetowe rybnik