Wchodzę tam! Mapy taktyczne do gier fabularnych


Joe Dever – Jaskinie Kalte 16 07 2012 | zapowiedzi

Trzeci tom przygód Samotego Wilka to wyparawa na mroźne pustkowia, gdzie przyjdzie nam stoczyć walkę ze znienawidzonym wrogiem. Ponowne pojawienie się Vonotara Zdrajcy, ocalałego w porzednim tomie nie zwiastuje niczego dobrego.

Vonotar stanął na czele Lodowych Barbarzyńców i osiadł w Kalte. Ta wiadomość musiała natychmiast zmobilizować Samotnego Wilka do wyprawy na lodowe pustkowia i tym właśnie sposobem rozpocznie się trzecia część przygód Lone Wolfa.

Jaskinie Kalte charakteryzuje delikatne spowolnienie całej akcji naszej ulubionej paragrafówki. Po pierwszych dwóch tomach, pełnych dynamicznych wydarzeń i ciągłej walki – teraz przyjdzie nam zmierzyć się z dłuższymi opisami świata, zasmakowaniem w surowości natury jaką zaserwował nam Joe Dever. Trzeci tom nie posiada też zbyt wielu bezpośrednich nawiązań fabularnych do porzednich części – co może stanowić znakomity atut dla czytelników, którzy właśnie od Jaskiń Kalte zaczęli swoją przygodę ze światem Samotnego Wilka

Godnym uwagi jest 74 stronnicowy dodatek do wydania – przygoda “Sieć Vonotara” autorstwa Laszlo Cook’a w której będziemiy mieli okazję wcielić się w postać Loi-Kymara, członka Bractwa Kryształowej Gwiazdy.

Cała książka pod kątem wydawniczym nie odbiega od całej serii. Znakomite ilustracje Rich Langmore’a i okładka Alberto Del Lago znakomicie dopełniają przygodę, a sprawna redakcja i brak błędów w przekładzie – znacząco umilają obcowanie z wydaniem.

Sylwester ‘orth’ Wróbel

Dziękuję wydawnictwu Copernicus Corporation za udostępnienie egzemplarza do recenzji.
okladka-450Tytuł: Jaskinie Kalte
Autor: Joe Dever
Seria: Lone Wolf
Format: 304 stron, format: 12,5×19 cm, oprawa broszurowa
Rok wydania: 2010 [Premiera 22 10 2010]
ISBN: 978-83-61656-20-3
EAN: 9788361656203
cena: 29.90 zł

:: kotły grzewcze :: kotły :: nagrzewnice powietrza :: kotły grzewcze pleszew :: orth strony internetowe rybnik