Wchodzę tam! Mapy taktyczne do gier fabularnych


A.B. Międzyrzecki – Rok Barona 08 07 2010 | zapowiedzi

Bohaterem książki pana Międzyrzeckiego jest gangster o ksywie Baron. Lokalny zbir z małej miejscowości. Szef gangu znających się od dzieciństwa typków, którzy zamiast uczciwej pracy, wybrali szybszy sposób zarabiania pieniędzy. Szajka robi szemrane interesy, jej sława rośnie aż zwraca na siebie uwagę niejakiego Cisa – legendy wśród gangsterów.

Cis narozrabiał i musi uciekać z kraju a swój biznes powierza Baronowi. To już poważne pieniądze i o wiele większe ryzyko, przy których dotychczasowe działania Barona wyglądają jak zabawy dzieci w piaskownicy.

Tu trzeba wszystko trzymać żelazną ręką. Dotrzymywać terminów. Nielojalnych ludzi uczyć szacunku i dawać im nauczkę. A trzeba jeszcze zajmować się swoją rodziną, a w społeczeństwie utrzymywać opinie praworządnego obywatela. Między opisami działań gangsterów, sposobami oszukiwania prawa, życia w półświatku między mordercami i dziwkami, autor poświęca w swojej książce sporo miejsca na opis rodzinnego życia Barona i jego ludzi.
Gangster też człowiek. Ma swoje lęki, przyzwyczajenia, obawy, nawyki. Ba, ma nawet marzenia. Poznając to wszystko można poczuć trochę sympatii do bohaterów i zrozumieć ich powody zejścia na złą drogę. Trochę.

Książkę czyta się szybko, napisana jest prostym językiem bez długich opisów i przynudzania. Tytułowy rok pokazuje jak można w ciągu tego czasu zajść niemal na szczyt przestępczej hierarchii i jaki może czekać koniec amatorów szybkich, dużych pieniędzy.

Michał ‘wulu’ Bednarski

Dziękuję wydawnictwu Aurum za udostępnienie egzemplarza do recenzji.

Tytuł: Rok Barona. Niebezpieczne Przypadki Ekipy z “Siódemki”
Autor: A.B. Międzyrzecki
Data wydania: 2010-04-07
Okładka: miękka ze skrzydełkami
Il. stron: 320
Wymiary: 145×205
Kategoria: Sensacja
Cena: 29.70 PLN

:: kotły grzewcze :: kotły :: nagrzewnice powietrza :: kotły grzewcze pleszew :: orth strony internetowe rybnik