Wchodzę tam! Mapy taktyczne do gier fabularnych


Od słów do czynów – czyli o czym będzie można posłuchać i co zrobić na Sherlockonie? 15 06 2018 | zapowiedzi

Sherlockon, czyli konwent fanów Sherlocka Holmesa, wbrew pozorom nie jest tylko dla miłośników detektywa. Organizatorki to dziewczyny ciekawe świata i tą ciekawością chcą zarażać wszystkich wokół. Dlatego podczas Sherlockonu z jednej strony będzie można posłuchać ciekawych prelekcji i paneli, a z drugiej – zrobić coś własnymi rękami, wziąć do ręki pióro, pędzel czy kamerę i odkrywać nowe pasje.

fotos 11Prelekcje i dyskusje

Na konwent zjeżdżają się sherlockiści z całej Polski, aby opowiadać o swoich fascynacjach związanych z literaturą kryminalną, kryminalistyką i psychologią sądową. W tym roku będziemy mogli posłuchać prelekcji o aktorach odgrywających rolę Sherlocka Holmesa, takich jak Jeremy Brett, Benedict Cumberbatch czy Peter Cushing. Pochylimy się nad postaciami Sherlocka Holmesa, profesora Moriarty’ego i tajemniczej Irene Adler oraz dowiemy się, dlaczego inteligencja jest sexy? Psychologowie kryminalni i sądowi opowiedzą o seryjnych mordercach epoki wiktoriańskiej i przybliżą pojęcie ciemnej triady osobowości i zjawisko psychopatii.

W każdym momencie konwentu będzie można przenieść się z sal prelekcyjnych do pomieszczeń warsztatowych bądź Sali Widowiskowej.

Warsztaty i konkursy

W Strefie Warsztatów będzie można wziąć udział w takich zajęciach jak:

– warsztaty twórczego pisania „Jak wywoływać emocje” z pisarzem, autorem kryminałów Michałem Larkiem,

– warsztaty z podstaw filmowania, kadrowania i ujęć na podstawie serialu BBC „Sherlock”,

– panel z rysownikami, podczas którego zaproszeni artyści, twórcy mang, komiksów i fanartów, będą dzielić się z uczestnikami tipami technicznymi i proponować szybkie zadania praktyczne,

– warsztaty z wymowy brytyjskiej z Beatą Walesiak, lektorką języka angielskiego, założycielką „Unpolish your English”,

– wykład i warsztaty z budowania uli i pszczelarstwa miejskiego,

– warsztaty z technik pamięciowych prowadzone przez psycholog Joannę Kotek.

W Sali Widowiskowej kryminolodzy ze Szkoły Policyjnej w Pile zaprezentują pokaz technik kryminalistycznych i zbierania śladów z miejsca zbrodni, a każdy uczestnik będzie mógł spróbować swoich sił w zbieraniu odcisków złoczyńcy.

Na deskach sceny widowiskowej odbywać się będą także liczne konkursy. Niektóre będą wymagać przygotowania i wiedzy (np. konkurs cosplay – odgrywanie ról postaci znanych ze świata Sherlocka Holmesa i seriali BBC czy wiedzówka o Sherlocku Holmesie), inne będą świetną okazją do zabawy i zdobycia nagród dla każdego, także zupełnych laików (np. kalambury, bingo czy otwarta gra terenowa).

Pokazy, koncerty i słuchowisko

Wszystkich zmęczonych aktywnymi atrakcjami organizatorki zapraszają do barków zlokalizowanych na terenie konwentu lub na jedną z atrakcji, podczas których można się wygodnie rozsiąść i tylko oglądać i słuchać – jak występ teatru impro, koncert zespołu Golden Violins (grającego w skrzypcowych aranżacjach popularne hity i motywy z serialu BBC „Sherlock”), pokaz XIX-wiecznej sztuki walki bartitsu czy słuchowisko na żywo – połączenie słuchowiska kryminalnego z koncertem na żywo i wizualizacjami (spektakl firmuje znana miłośnikom audiobooków marka Audioteka.pl).

Sherlockon to wyjątkowe miejsce, w którym spotykają się zarówno fani eleganckiego brytyjskiego detektywa epoki wiktoriańskiej, jak i młodzieńczy fandom tętniącego życiem serialu BBC „Sherlock”. Tu znajdzie się miejsce i dla miłośników książek, i nałogowych oglądaczy seriali, dla twórców fanfików i fanartów, dla szalonych ekscentryków i rodzin z dziećmi, szukających ciekawej rozrywki.

Przyjdź i przekonaj się, czy świat Sherlocka Holmesa jest także dla Ciebie!

Konwent Sherlockon Polska odbędzie się w weekend 30 czerwca – 1 lipca 2018 w Dzielnicowym Ośrodku Kultury Ursynów na ul. Kajakowej 12b w Warszawie.

Akredytacje w cenie 20 zł (jednodniowe) i 30 zł (weekendowe) można kupić przez internet: https://czendo.wixsite.com/sherlockon/bilety

Facebook: https://www.facebook.com/SherlockonPolska/

Strona internetowa: https://czendo.wixsite.com/sherlockon

:: kotły grzewcze :: kotły :: nagrzewnice powietrza :: kotły grzewcze pleszew :: orth strony internetowe rybnik