Wchodzę tam! Mapy taktyczne do gier fabularnych


“Star Wars Komiks” #1 – recenzja 10 10 2008 | zapowiedzi

Star Wars Komiks to nowa seria wydawnicza Egmontu historyjek obrazkowych z uniwersum Gwiezdnych Wojen. Seria ta planowo ma być miesięcznikiem w którym znajdziemy krótkie komiksy będące fabularnie zamkniętą całością.

W pierwszym numerze otrzymujemy trzy historie – „Czystka”, „Dzieci Mocy” oraz „Apokalipsa na Endorze”. Pierwsza z nich opowiada o Lordzie Vaderze który wykonuje wydany pod koniec Wojen Klonów przez Imperatora Rozkaz 66 i poluje na ostatnich Jedi. Komiks ma całkiem niezłą fabułę (jest lepiej niż opisuje ale nie chcę zdradzać) i co najważniejsze może poszczycić się świetną kreską.
„Dzieci Mocy” których głównym bohaterem jest Mace Windu jest dość szumnie zapowiadaną historią w której „ujawniony zostaje pewien sekret Mace’a”, cóż, tego co wymyślili autorzy sekretem na pewno bym nie nazwał, na dodatek komiks jest narysowany w okropnym, dziecinnym stylu, zupełnie nie pasującym do Gwiezdnych Wojen.
Trzeci komiks „Apokalipsa na Endorze” to opowieść dawnego szturmowca Imperium który wspomina bitwę o Endor, jednakże w ustach tego żołnierza wygląda ona znacznie mroczniej niż to przedstawił Lucas w „Powrocie Jedi”, historyjka ta może poszczycić się także całkiem niezłymi rysunkami.

Podsumowując, Star Wars Komiks to nieźle zapowiadająca się seria a jej pierwszy zeszyt jest całkiem niezły. Na plus zeszytowi należy także zaliczyć podawanie dat wydarzeń pokazanych w komiksach. Egmont, trzymać tak dalej!

Tytuł: Star Wars Komiks
Częstotliwość: Miesięcznik
Objętość: 44+4 (numer 2: 60+4)
Format: 17×26 cm
Cena: 4,90 PLN
Launch: 16 września 2008
Grupa docelowa: Chłopcy w wieku 9-12 lat, fani Star Wars w każdym wieku
Liczba stron reklamowych: 1 (IV str. okładki)
Kreacja komiksów: Dark Horse Comics
Kreacja pisma: Egmont Polska
Redaktor prowadzący: Joanna Kuzincow
Redaktor wydań: Jacek Drewnowski.

:: kotły grzewcze :: kotły :: nagrzewnice powietrza :: kotły grzewcze pleszew :: orth strony internetowe rybnik