Wchodzę tam! Mapy taktyczne do gier fabularnych


Dungeons & Dragons® edycja polska już w kwietniu 2019 19 09 2018 | zapowiedzi

Jak podało Wydawnictwo Rebel – już w kwietniu 2019 roku w sklepach pojawi się polska edycja jednej z najpopularniejszych gier fabularnych w dziejach – Dungeons & Dragons®!

Już od ponad 40 lat gra autorstwa Garego Gygaxa i Dave’a Arnesona rozpala wyobraźnię wielu milionów graczy na całym świecie. Dungeons & Dragons to gra fabularna, która przeniesie nas do pełnego niesamowitych przygód świata fantasy, gdzie przyjdzie nam – graczom – sprostać wielu niezwykłym wyzwaniom.

Od wydania poprzedniej, czwartej edycji D&D w Polsce minęło już prawie 10 lat. Edycja ta nie została ciepło przyjęta przez fanów, którzy zaczęli szukać odskoczni od legendarnego systemu. Zawrócili jednak, gdy zobaczyli, że Wizards of the Coast ogłosiło przygotowania do projektu D&D Next. Projekt ten odwrócił do góry nogami sposób tworzenia nowoczesnych gier fabularnych. Czarodzieje z Wybrzeża nakreślili misję i ramy w jakich ma się zamykać nowa edycja, jednocześnie cały czas testując nowe rozwiązania z graczami z całego świata.

Po paru latach byli już gotowi ogłosić światu, że prace nad piątą edycją Dungeons & Dragons dobiegły końca.

Okazało się, że ich plan i wsparcie tysięcy graczy z całego świata przyniosło efekty, których sami się nie spodziewali. Piąta edycja uznawana jest przez fanów za najlepsze dotychczasowe wydanie D&D.

D_D_LOGO

 

Nakładem wydawnictwa Rebel w pierwszej kolejności ukażą się podręczniki podstawowe, wraz z zasłonką mistrza podziemi i kartami. Poniżej przedstawiamy szczegółowo daty wydań poszczególnych produktów:

kwiecień 2019

  • Player’s Handbook;
  • Starter Set;
  • Dungeon Master Screen;
  • Karty (Arcane, Cleric, Druid, Bard, Paladin, Ranger i Martial Races and Powers).

maj 2019

  • Monster Manual.

czerwiec 2019

  • Dungeon Master’s Guide.
:: kotły grzewcze :: kotły :: nagrzewnice powietrza :: kotły grzewcze pleszew :: betclic bukmacherzy :: orth strony internetowe rybnik :: orth strony www rybnik