Wchodzę tam! Mapy taktyczne do gier fabularnych


Shellshock2: Ścieżki Krwi 22 04 2009 | zapowiedzi

Gry

Krew, szaleństwo, nocne naloty, dżungla, a do tego morderczy wirus który sieje spustoszenie wśród żołnierzy zamieniając ich w śmiercionośne potwory. Czy może być coś milszego dla miłośnika gier typu gore?

Biały Rycerz

Gra Shellshock2 – Ścieżki krwi to kontynuacja pierwszej części gry, która podobnie jak ŚK za miejsce akcji upatrzyła sobie dżungle Wietnamu. Gra ma na celu ukazanie całego koszmaru wojny, jej nieprzewidywalność, ciągły strach, niepewność i wszechobecną śmierć. Nasz bohater – szeregowiec Nate ma za zadanie uratowanie swojego brata z wojennej pożogi, a przy okazji na każdym kroku będzie musiał walczyć o własne przetrwanie.
Gra nie powala fabularnie, mamy tu do czynienia z dopracowaną graficznie strzelanką, lecz ze słabą stroną fabularną. Jest więc zabójczy wirus, hordy zombie i bieganie w deszczu kul od jednego checkpointu do drugiego. No szału nie ma.

Oprawa

Plusem ogromnym gry jest brak monotonności. Mamy więc maksymalną, ciągłą akcję i grad kul, przecinaną jednak co jakiś czas pauzami zasadzek, wyczekiwań, snajperowania itp. budowanie suspensu – złudzenia odpoczynku i jego rozładowywanie w postaci totalnej rozpierduchy to mocna strona strzelanki.
Słabo wypadła muzyka w grze. Myślę że jakość Shellshocka znacznie podniosłoby odpowiednie dobranie backgroundów muzycznych analogicznych do sytuacji i poziomu akcji. Wręcz chciało się miejscami zanucić “Lot Walkirii” Wagnera niczym z Czasu Apokalipsy.
Jeśli ktoś lubi kilkugodzinne napinanie mięśni ciała, paniczne ucieczki przez dżunglę, czy wyczekiwanie w całkowitej ciszy pod liśćmi bambusa na wroga to Shellshock2 jest zdecydowanie dla niego.

Dziękujemy wydawnictwu Cenega Poland za udostępnienie egzemplarza do recenzji.

Sylwek ‘orth’ Wróbel


Gatunek: Gra Akcji
Wydawca: Eidos
Wydawca PL: Cenega Poland
Premiera: 27 marca 2009
Dwie wersje językowe do wyboru: PL i ANG

:: kotły grzewcze :: kotły :: nagrzewnice powietrza :: kotły grzewcze pleszew :: orth strony internetowe rybnik