Znamy postaci nowych Kaczych Opowieści! 09 06 2017 | zapowiedzi

Kacze Opowieści wracają z wielkim hukiem. Twórcy rebootu zdradzili na łamach portalu Entertainment Weekly sporo szczegółów dotyczących postaci i fabuły serii.
Wiadomo już, że Kaczor Donald, w przeciwieństwie do swoich wcześniejszych występów, w nowej serii dostanie znacznie więcej czasu ekranowego. Jednym z wątków na którym skupi się pierwszy sezon jest tajemnica rozpadu duetu Donalda i Sknerusa – dawniej kompanów w poszukiwaniu przygód, których relacje obecnie bardzo się ochłodziły. Więcej na ekranie zobaczymy również Tosi – przybranej wnuczki Sknerusa, która tym razem będzie istotnym elementem drużyny kacząt, razem z kuzynami – Hyziem, Dyziem i Zyziem. W tym miejscu warto dodać, że kolejność przedstawienia kaczorów nie jest całkiem przypadkowa, twórcy postanowili bowiem uznać ją za kolejność przychodzenia na świat siostrzeńców Donalda. Na tej podstawie zbudowany został charakter głównych postaci.
Zmieni się nie tylko osobowość niektórych postaci, ale i wygląd! Najbardziej spektakularną zmianę zaobserwujemy w przypadku Diodaka, który z szalonego, nierozgarniętego naukowca zamieni się w szalonego i nierozgarniętego… blond hipstera, przywodzącego na myśl bardziej postać Q ze Skyfall niż Dc. Browna z Powrotu do przyszłości. Poniżej zamieszczamy grafikę porównawczą oryginalnej postaci Diodaka, oraz jego nowej odsłony. Twórcy podzielili sie również grafikami koncepcyjnymi innych postaci, które zamieszczono w artykule na Entertainment Weekly, który można przeczytać tutaj.
Nowe Kacze Opowieści zadebiutują na amerykańskim Disney XD w sierpniu tego roku. Niestety, polska obsada ani data premiery nie są jeszcze znane.

Diodak