Wchodzę tam! Mapy taktyczne do gier fabularnych


Oscar dla popularnego filmu 09 08 2018 | zapowiedzi

Wczoraj świat obiegła informacja na temat zmian, jakie zachodzą w trakcie przygotowywania się do przyszłorocznej gali rozdania Nagród Akademii Filmowej znanych powszechnie jako Oscary. Wśród ludzi obserwujących galę największe poruszenie wywołuje nowa kategoria, w której filmy będą mogły zdobyć statuetkę, mianowicie “Wyróżniające się osiągnięcie w filmie popularnym”. Jest to oczywista próba dotarcia do szerszej publiczności oraz otworzenia się na kino cieszące się obecnie największa popularnością (w tym oczywiście kino superbohaterskie, które do tej pory mogło liczyć jedynie na nagrody za efekty specjalne).

Wielu zarzuca jednak Akademii nieuczciwość oraz marginalizowanie jakości filmu na rzecz jego popularności. Do tej pory, mimo wyraźnego politycznego tła towarzyszącego rozdaniu nagród, Akademia wyraźnie zaznaczała, że popularność danej produkcji nie ma najmniejszego znaczenia wręczając główne nagrody skromniejszym filmom o wyjątkowo niskim budżecie, jak np. Moonlight. Nowa nagroda zdaje się zaprzeczać temu obrazowi, szczególnie że nie wiadomo jakie kryteria będą brane pod uwagę przy wyborze nominowanych filmów.

Drugą, odrobinę mniej komentowaną zmianą jest skrócenie czasu antenowego transmisji z gali rozdania z 6 do 3 godzin. Tutaj również nie obyło się bez drobnej kontrowersji, bo zamiast skrócić część rozrywkową o kilka niepotrzebnych żartów, postanowiono nie transmitować “mniej istotnych kategorii”. Od teraz część nagród zostanie przyznana w trakcie przerw reklamowych, zaś w transmisji zostaną pokazane wyłącznie zmontowane momenty zwycięstwa. Nie wiemy jednak które z kategorii zostaną pominięte a które w całości będzie można zobaczyć w trakcie transmisji.

91 gala rozdania Nagród Akademii Filmowej odbędzie się 24 lutego 2019 roku.

:: kotły grzewcze :: kotły :: nagrzewnice powietrza :: kotły grzewcze pleszew :: betclic bukmacherzy :: orth strony internetowe rybnik :: orth strony www rybnik