Świdkon 2017

Data:

Świdkon X: Włącz się w fantastykę

BANER

Termin

24 – 26 marca 2017 roku

Miejsce

Miejski Ośrodek Kultury w Świdniku (MOK Świdnik)

al. Lotników Polskich 24, Świdnik

Strona internetowa

www.swidkon.net

Główny organizator

Klub Fantastyki „Obelisk” działający w ramach Miejskiego Ośrodka Kultury w Świdniku.

al. Lotników Polskich 24

21-040 Świdnik

O Świdkonie:

Świdkon to interdyscyplinarne wydarzenie kulturalne poświęcone szeroko pojętej fantastyce. Trzydniowa impreza wypełniona jest grami planszowymi, bitewnymi, fabularnymi, konsolowymi oraz prelekcjami popularnonaukowymi i literackimi a także dyskusjami i warsztatami.

Konwent” – jak nazywamy imprezy o fantastycznym profilu, jest skierowany nie tylko do fanów fantastyki, lecz także do osób które dopiero rozpoczynają swoją fantastyczną podróż.

Igrzyska Świdkonu

Konwentowi Świdkon towarzyszą Igrzyska Świdkonu – nastawione na rywalizacje Igrzyska Fantastyczne. Podczas imprezy, uczestnicy zmierzą się w szeregu konkurencji ujętych w pięciu dyscyplinach Igrzysk:

– Grach bitewnych
– Grach planszowych
– Grach konsolowych
-Grach karcianych
– Konkurencjach ogólno-fantastycznych

W każdej z dyscyplin znajdą się najbardziej popularne gry oraz najbardziej znane konwentowe konkurencje, w których każdy może powalczyć o złoty medal.

Puchar Igrzysk Świdkonu

Każdy klub fantastyki lub dowolna grupa min. 6 osób, może stanąć do boju o Puchar Igrzysk Świdkonu. Wystarczy zgłosić chęć uczestnictwa na tydzień przed konwentem po przez zamieszczony na stronie formularz, a następnie stanąć w szranki w konwentowych turniejach i konkursach, oznaczonych jako Konkurencje Igrzysk. Może to właśnie twoja drużyna sięgnie po Puchar?