Kreskon

Data:

Tegoroczny Kreskon będzie symboliczny, ponieważ w sumie jest to jubileuszowa edycja 10., a zarazem świeży początek dla całej imprezy. Fantastyka, kultura popularna i nauka zawitają na Roztocze w dniach 18-20 sierpnia 2017 r. Już sam termin jest dużym plusem, ponieważ plasuje się pomiędzy dwie duże imprezy lubelskie – Jarmark Jagielloński oraz Polcon. Jest to więc doskonała okazja, by oderwać się od wielkomiejskiej rozrywki i zaznać atrakcji konwentu mniejszego, ale jakże klimatycznego.

Kolejnym mocnym elementem Kreskonu będzie „Wyprawa śladami Czarnego Wygonu”, druga nocna wycieczka nawiązująca do prozy Stefana Dardy. Wsparcie organizacyjne zapewni w tym przypadku Biuro Turystyczne Quand.

Wśród rozważanych do zaproszenia gości ze świata literatury możemy wymienić Stefana Dardę, Adama Przechrztę, Jakuba Ćwieka, Marcina Przybyłka, Roberta Szmidta. Będziemy również dokładali starań, by w czasie konwentu odbyła się po raz kolejny wystawa prac graficznych Dariusza Kocurka, autora współpracującego m.in. ze Stephenem Kingiem.

Nie zabraknie Games Roomu oraz konkursów, gier RPG i innych atrakcji, które zadowolą wszystkich uczestników. Zakładamy, że odwiedzi nas ponad 300 osób, tym bardziej, że Kreskon nie koliduje z żadną znaczniejszą imprezą.