Wchodzę tam! Mapy taktyczne do gier fabularnych


Marek Krajewski – Festung Breslau 22 10 2010 | zapowiedzi

Wśród wielu wiosen – wiosna roku 1945 nie stanowiłaby być może wielkiej odmiany, gdyby nie fakt, że niosła ze sobą kumulację ludzkiej nienawiści, bombardowania i naloty, agoniczne, łupieżcze akty upadającej Trzeciej Rzeszy. Wiosna, która w zniszczonym mieście Breslau skrywała ponadto jeszcze jedną mroczną tajemnicę.

Festung Breslau to kolejna powieść kryminalna polskiego mistrza gatunku – Marka Krajewskiego. Kolejna odsłona przygód sześćdziesieciodwuletniego Eberharda Mocka zanurza nas w zdruzgotany Wrocław końca drugiej wojny światowej. Miasto stanowi pieczołowicie zbudowane tło wydarzeń kryminalnych jakich podejmuje się rozwiązać główny bohater. Krajewski po raz kolejny udowodnił, że stanowi niezaprzeczalny przykład autora perfekcyjnego w zakresie budowy opisu tła historycznego dla swoich powieści. Tworzone przez autora miejsca, sytuacje, oraz język jakim posługują się bohaterowie bez reszty pozwala zaufać Krajewskiemu. Dajemy się zanurzyć w świat zgorzkniałego i doświadczonego przez życie, prywatnego detektywa, by razem z nim odkrywać ogrom zniszczonego miasta i zło jakie czai się w pozostałych w nim ludziach.

Eberhard w Festung Breslau ciągle stoi na rozdrożu moralnym i etycznym. Targany uczuciami zapewnienia bezpieczeństwa swojej żonie, w mieście w którym każdy przeżyty dzień jest wyzwaniem – a między rozwiązaniem zagadki zabójstwa pasierbicy znanej antyfaszystki.

Pozycja w postaci audiobooka wydana przez Biblitekę Akustyczną stanowi znakomite nawiązanie do książkowego wydania. Znakomita produkcja i lektor w postaci Roberta Więckiewicza uzupełnia merytorykę pozycji. Pozycja godna polecenia każdemu czytelnikowi/słuchaczowi lubującemu się w kryminałach historycznych.

Dziękuję wydawnictwu Biblioteka Akustyczna za udostępnienie egzemplarza do recenzji.

Sylwester ‘orth’ Wróbel
Marek Krajewski
Festung Breslau
Czyta Robert Więckiewicz
ISBN: 978-83-61445-67-8
Czas nagrania: 8 godz. 45 min.
Nośnik: 1 CD mp3
Data wydania: 2010-07-28

:: kotły grzewcze :: kotły :: nagrzewnice powietrza :: kotły grzewcze pleszew :: orth strony internetowe rybnik